Buz Pateni Pisti işi nasıl yapılır

Buz Pateni Pisti işi nasıl yapılır

Buz Pateni Pisti

Buz pisti bir diğer ismiyle Buzda Paten ile Kayma işi geleneksel olarak herkes için güvenli ve eğlenceli bir etkinliktir. Amerika’da 1000’den fazla normal paten pisti ve yaklaşık 2.800 buz pateni pisti olmasına rağmen diğer ülkelerde çok yaygın olmayan bir işletme modelidir. Bir buz pateni pisti işletmesine başlamak doğru bölgeyi seçerseniz potansiyel olarak karlı bir iştir. Dikkatli bir planlama, önemli finansman ve genel eğlence becerileriyle kendi pistinizi açabilirsiniz. Kendi buz pateni pisti işinizi başlatırken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey vardır.

Buz pateni pisti hedef pazarı

Bir buz pateni pisti işi, daha önce hiç kayma yapmayan insanlardan işi iyi bilenlere kadar çok çeşitli müşterileri cezbetmektedir. Bununla birlikte paten pistleri genellikle aile ve gençlik odaklı bir iştir. Buz pateni pisti işi yapıyorsanız aynı zamanda hokey ve artistik patinaj gibi spor ligleri hakkında da bilgi sahibi olmalısınız.

Buz pateni pisti açma maliyeti

Bir paten pisti açarken, bina alanı kadar en az iki kat daha fazla park alanına sahip olan ve yoldan kolayca görülebilen bir yere bakmanız gerekir. Şu anki başarılı buz pateni pisti sahipleri, yerleri için ayda 4,000 lira ile 15 bin lira arsında kira harcaması yapıyorlar. İyi bir yer bulduktan sonra, buz pateni pisti inşası, güvenlik özelliklerini ve kilitli dolaplarınız olması lazım. Banklar ve tekerlekli patenler gibi satın alma ekipmanlarını da içeren ilave işletme maliyetlerine de hazırlıklı olmalısınız.

Çünkü bir buz pateni pistine gitmek genellikle planlanmış bir olaydır, yüksek trafikli bir yerde olmak önemli değildir. Tipik olarak, buz pateni pistleri ticari bir gayrimenkul alanında bir yer satın alarak veya kiralayarak para tasarrufu sağlar. Buz Pateni Enstitüsü’ne göre, tek bir yüzey buz pateni arenasının maliyeti 100.000 lira ile 4 milyon lira arasında değişir. Buna, donma sistemi için tesisat, ekipmanlar ve kiralık patenler gibi malzemeler, mekanik ve elektrik işlerinin maliyeti dahildir. Buz pistleri iki şekilde yapılır birisi sentetik diğeri orijinal sistemlerdir. Sentetikler genelde ucuz olan psitler içindir ve gerçek buz pistleri gibi verim sağlayabilirler. Gerçek buz pistlerinin maliyetleri daha yüksektir ve profesyonel harici alanlarda tavsiye edilmez.

Lisanslama ve Yasal Gereksinimler

Paten pistinizi inşa etmek veya yeniden düzenlemek için şehrinizden uygun izinleri almanız gerekmektedir. Bulunduğunuz yerde yiyecek ve içecek satmayı planlıyorsanız, yerel sağlık departmanından uygun lisansları alın. Müzik çalmayı planlıyorsanız, geniş bir stüdyo ve sanatçı kataloğuna ait müzikleri çalmanıza izin veren bir lisansı almayı deneyin.

Paten Pisti’nin Karlılığını Artırma

Eğer sadece pistinize paten veriyorsanız, kar marjlarınızı sınırlandırırsınız. Daha çok bir eğlence merkezi yapmayı düşünün. Buz pistinde şunları yapabilirsiniz;

  • Yiyecek ve içecek satmak
  • Paten satışı
  • Buz pateni dersleri
  • Buz pateni içeren egzersiz sınıfları sunun
  • Host Roller Derby etkinlikleri
  • Arcade oyunları var
  • Hokey takımları gibi spor takımlarını hedefleyin

İşletmenize Yardım Etmenin Bazı İpuçları

İşletmenizin sorunsuz çalışmasına yardımcı olmak için yapabileceğiniz birkaç ek şey vardır. Bunlar uzun vadede para biriktirir, daha fazla müşteri çeker ve tekrar eder ve güvenli bir ortam sağlar. İşinizin önünü çekici ve iyi bakımlı tutun. Buz pateni pistleri genellikle genç insanlar içindir, ancak ebeveynler tarafından ödenir. Çoğu zaman, ebeveynler çocuklarını bırakıp içeri giremezler. Bu nedenle, işinizin ön kısmının yaptığı izlenim önemlidir. Tesisi her gün düzgün ve eksiksiz bir şekilde temizleyin. İyi düşünülmüş ve kapsamlı bir kurallar dizisi tasarlayın ve bunları uygulayın.

Uyarılar
Pateninde benzersiz riskler ile ilgilenen belirli bir sorumluluk sigortası için sigorta acentenize danışın.
İlk yardım malzemelerini elinizde bulundurun ve personelinizi yaralanma tedavisi konusunda iyice eğitin.

Buz pisti bayilik veren firmalar

Eğer bu işi bayilik alarak yapmak istiyorsanız bu konuda bayilik veren firmalar ile ilgili tavsiyelerimizi sizlere aktarabiliriz. Buz pisti kurmak ve yönetmek için bizimle form kısmından iletişime geçebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.