burger king
burger king

Burger King Bayilik bilgileri

Burger King Türkiye’de en çok bilinen ve bayilik alınmak isteyen hamburger firmalarından birisidir. Tab gıda tarafından master franchise olarak alınan bayiliğin toplam yatırım tutarı avm veya işlek yerlerin metrekaresine göre değişkenlik göstermektedir.

500 bin dolar üzerinde yatırım miktarı bulunan Burger King için gereken fiziki özellikler aşağıdaki gibidir. Ayrıca firma  her ay, net ciro üzerinden %13 royalty bedeli almaktadır.

Burger King için gereken Fiziksel Özellikler:

Girişimcinin iş yeri giriş katında olmalıdır. Giriş katı minimum 120 m2, toplam kapalı alan ise minimum 300 m2 olmalıdır. Ön cephe genişliği; minimum 6.5 m, her kat için tavan yüksekliği minimum 2.90 m olmalıdır. Food Courtlarda yer alan restoranlarımız için depolar dâhil 100 m2 alan yeterli olacaktır.

Bunların dışında yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bölgeler, alışveriş merkezleri, sinema, okul, dershane yakınları, hızlı servis işletmeciliğine uygun ana arterler restoran açılacak mekânda aranan özellikler arasındadır.

Restoran açılacak lokasyon Tab Gıda yetkilileri tarafından onaylanır ve kiralanır. İş yerinin giriş katında olma zorunluluğu dışında, kiralanan lokasyonda gerçekleşen inşaatın uygunluğu ilgili markaların standartları doğrultusunda kontrol edilir.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.