Bitcoin önerileri

Bitcoin önerileri

Bitcoin dünyada ve ülkemizde de en güzel yatırım ve ticaret aracı olarak yerini aldı.Bu yatırım sektörüne girmeden önce bilmeniz gereken önemli noktalar vardır.Yaptığınız yatırımın kayıtlarını tutmanız dışında bilmeniz gereken önemli maddeler vardır.

Bitcoin, Ripple, Ethereum, IOTA, Dash, sanal ya da kripto para. Sıkça duyduğunuz yatırım araçları. Yanınızdaki arkdaşınız da küçük bir meblağ bile olsa Bitcoin veya Dashcoin’e yatırım yapmıştır. Eğer henüz yatırım yapmadıysanız, hala zamanınız var.

Bitcoin veya onun alt coinlerini satın almadan önce bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken ipuçlarını sizlerle paylaşıyorum .

Küçük başlayın

Kişisel tecrübelere de bağlı olarak son derece küçük bir miktarla başlayın. Birikiminizin küçük bir kısmıyla bu işe girebilirsiniz. Paranızın hepsini kripto paralara yatırıp boşa savurmanın bir anlamı yok.

Bitocuğu satın alma, taşıma ve saklama süreci, geleneksel çevrimiçi bankacılık veya yatırım gibi değil. Yani, bitcoin’i yanlış bir hesaba, adrese gönderirseniz, sadece bankanızı arayıp işleminizi iptal edemezsiniz. Dolayısıyla, daha büyük miktarda işlemler yapmadan önce, bitoin almayı ve nispeten daha küçük bir miktarla sistemin mekanik özelliklerini öğrenmeniz kritik önem taşıyor.

Tekrar söylüyorum fazla yatırım yapmadığınızdan emin olun.

Bitcoin’den çok daha hızlı yükselerek 1 yılda yüzde 201 bin değer kazanan kripto para: EMC2
Her hareketinizi not alın

Bitcoin son derece modern bir teknoloji olduğu halde, tüm bilgilerinizin “çevrimdışı” kayıtlarını sakladığınızdan emin olun. Kalem kağıt ya da en azından bir Microsoft Word belgesi kullanarak yedek alın.

Bitcoin’i saklama ve gönderme/alma, dijital bir cüzdan kurmayı içeriyor. Örneğin şu cüzdanınız bunun gibi görünebilir: “1GwV7fPX97hmavc6iNrUZUogmjpLPrPFoE” Bu hiç de bir hesap adına benzemiyor değil mi?

Cüzdanınızın özel bir anahtarı var. Bu, yukarıdaki genel anahtara benzeyen bir dizi sayı ve harften oluşabilir. Bu, cüzdanınıza erişmek için kullandığınız “şifre”dir. Bu verileri paylaşmamalı veya kaybetmemelisiniz.

Her iki durumda da, güvenli cüzdanların “Şifremi unuttum” seçeneği yok. Özel anahtarınızı kaybederseniz veya unutursanız, cüzdanınıza erişiminizi ve yatırımınız tamemen kaybedersiniz.

Hesap oluşturun ve önleminizi alın

Nakit paranızı bitcoin e dönüştürmek için, bir döviz hesabı açmanız gerekiyor.

Sisteme kayıt olurken yapılan kimlik doğrulama veya para transferleri işlemi birkaç gün sürebilir. Bazı sistemlerde saatler içerisinde bile bu işlemler sonuca bağlanabiliyor. Bunun nedeni de dövizin tanınması ve aranan bir suçlu olup olmadığınızdan emin olmak.

Hesabı açtıktan sonra, bitcoin almak için banka havalesiyle ya da kredi kartıyla sisteme para atabilirsiniz.

Bu adımdan sonra dijital ortamda bulunan kripto paralarınızı korumak için harici cüzdan donanımı satın alın. Çünkü cüzdan içindeki paranız aniden kaybolabilir. Verileri saklamak için geliştirilen USB bellek boyutundaki cüzdanlar sizi koruyabilir.

Yeni yeni bitcoin’e yatırım yapmaya başlıyorsanız, ya da bir süredir yatırım yapıyorsanız bu ipuçlarını izleyerek büyük hatalar ve kayıplardan kaçınabilirsiniz.

Kripto para piyasa hacmi 41 milyar dolar arttı

İnternet aracılığıyla kullanılan ve herhangi bir merkezi otoriteye ya da aracı kuruma bağlı olmayan kripto para birimleri piyasa hacmi, genel yükselme trendinin etkisiyle, düne göre 41 milyar dolar artarak 575 milyar dolara yükseldi.

Yüksek hacmiyle kripto para birimleri piyasasının belirleyicisi Bitcoin ise düne göre yüzde 11.76 artarak 15 bin 635 dolardan işlem görüyor.

257 milyar dolarlık piyasa değeriyle Bitcoin, 1382 kripto para biriminin oluşturduğu 584 milyar dolarlık piyasa hacminin yüzde 44.1’ini oluşturuyor. Kripto para piyasasının son 24 saatlik piyasa hacmi ise 28.7 milyar dolar olarak hesaplandı.

Piyasada en yüksek hacme sahip beş kripto para birimindeki günlük değişimler ise; Bitcoin 11.76, Ethereum yüzde 3.39, Bitcoin Cash yüzde 6.71, Ripple yüzde 9.83 ve Litecoin yüzde 1.91 artış gösterdi.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.