Bayim olurmusun 2018 Fuarında Nelere Dikkat Etmelisiniz.

Bayim olurmusun 2018 fuarı 11-14 Ekim arasında CnrExpo’da gerçekleşecek. Fuara az bir zaman kala girişimci adaylarının nelere dikkat etmeleri ve nasıl hazırlanmaları gerektiğini yazımızdan okuyabilirsiniz. Bir franchise fuarı, hem iş sahipleri hem de girişimci girişimciler için harika bir platformdur. Potansiyel franchise sahipleri fuarda sizlere mevcut geniş çaplı franchise’leri sıralamak için bir fırsat yakalar.

İşletmeler için, bir franchise iş fuarına veya şovuna katılmak, franchise işinizi popüler hale getirmenize yardımcı olabilir ve iş konseptinizle ilgilenebilecek potansiyel yatırımcıları bulma şansınızı arttırır. Bir franchise fuarına başarılı bir şekilde katıldığınızda, stantın hangi tarafında olursanız olun, iyi bir planlama yapmanız gereklidir.

Bayim olurmusun Fuarından önce yapmanız gerekenler

1- İlgilendiğiniz franchise türünü belirleyin.

Franchise almak için kendi işinize başlamakla aynı hususlara dikkat etmeniz gerekir. En çok tuttuğunuz ya da ilgilendiğiniz sektörü düşünün. Sonuçta iş kurmak için büyük miktarda yatırım yapacaksınız, bu yüzden üzerinde çalışmak isteyeceğiniz bir şey olduğundan emin olun. Hiçbir şey size gelmezse, Franchiseborsasi.com.tr gibi bir franchise web sitesini ziyaret ederek farklı franchise seçeneklerini göz atabilirsiniz. Yalnızca franchise veya işletmelerdeki mevcut trendlerden kaçınmaktan kaçının. Başarılı olmak için ürün veya hizmet konusunda hevesli olmalısınız.

2- Katılımcı listesi üzerinden gidin.

Hangi franchise’ların katılımda olacağını görmek için katılımcı listesini arayın. Bu listeler fuar organizatörlerinden veya internet sitelerinden çevrimiçi olarak kolayca edinilebilir. (Şu ana kadar fuar sahipleri bu listeyi yayınlamamış) İlgi alanlarınızdaki katılımcılar ile ilgilerinizi eşleştirmeye çalışın.

3- İhtiyaçlarınızı karşılayan etkinliği seçin.

Mükemmel franchise sahiplerine katılım sağlayacak bir fuar bulduğunuzda, fırsatları araştırın. Etkinliğe ücretsiz bilet alabilirsiniz. Etkinlik bulunduğunuz yerden uzaktaysa seyahat konaklama planlarınızı yapın. Şimdi konuşacağınız franchise’ları araştırmaya ve fuar ziyaretinizi planlamaya başlayabilirsiniz.

İkinci olarak Bayim olurmusun fuarında yapmanız gerekenler

1- Finansal hazırlığınızı önceden değerlendirin.

Franchise veren (bir franchise satan biri) size ne kadar yatırım yapabileceğinizi ve bu yatırımı ne zaman yapabileceğinizi soracaktır. Bu sorulara önceden cevap vermek için kendi cevaplarınızı hazırlayın ve mali durumunuza bakın. Franchise alacağınız işe yatırım yapabiliyor musunuz yoksa bu işi gelecek için mi planlıyorsunuz? Franchise’ınızı almaya başlamak için bir kredi almanız gerekecek mi? Bu cevapları bilmek, franchise’larla daha üretken ve anlayışlı konuşmalar yapmanıza izin verecektir.

2- İlgilendiğiniz sektörde araştırma yapın.

Gideceğiniz fuarda ilgilendiğiniz franchise’ları bulduğunuzda, web sitelerini ziyaret edin. Franchise başlatma maliyeti, herhangi bir franchise ücreti ve franchise verenin franchise veren ne sağladığı gibi ilgili bilgileri arayın. Bulduğunuz herhangi bir bilgiyi diğer bilgiler ile karşılaştırın. Bunlar, fuarda soru sormanız için iyi sorular üretmenize yardımcı olacaktır.

3 – Sorularınızı planlayın.

Bir franchise verene soracağınız soruları önceden belirleyin. Franchise verenin cevapları hakkında notlar almak için sorularınızın basılı bir kopyasını yanınızda taşıyın. Sorular kapsamlı olmalı ve franchisee-franchisor ilişkisinin temel yönlerini kapsamalıdır.

Örneğin, aşağıdakilerden bazılarını deneyin:

  • Ortalama franchise yatırım tutarı ne kadar ?
  • Şirket değerlerini ve kültürü hakkında açıklamalar isteyin.
  • Finansman konusunda ki destekler nelerdir?
  • Franchise maliyetleriyle ilgili sınırlı süreli fırsatlar sunuyor musunuz?
  • Franchise verene ne düzeyde destek ve eğitim verilir?
  • Personel ve pazarlama destekleri hangi boyutlardadır?
  • İşletmenin kurulacağı yer için lokasyon desteği sağlanıyor mu?
  • Bölge Koruması var mı?

4- Seminerlere katılın.

Fuarda gün boyunca çok sayıda eğitim semineri ve etkinlik düzenlenir. Bunlar franchising süreci hakkında bilgi edinmek için iyi bir fırsat olabilir. İlgilendiğiniz seminerlerin yerlerini ve zamanını not ettiğinizden emin olun, böylece bunları gününüze göre planlayabilirsiniz.

5- Potansiyellerinizi gözden geçirin.

Tüm notlarınızı ve materyallerinizi inceleyin. Oradan, ilgilendiğiniz franchise’ların sıralı bir listesini yapın. Konuştuğunuz herhangi bir franchise vereniniz sizinle ilgileniyorsa, bir hafta içinde bir e-posta almanız veya onlardan telefon açmanız gerekir. Daha sonra, iki tarafın da ilgilendiği durumlarda franchise sözleşmesi hakkında daha gelişmiş görüşmelere geçebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.