Bayilik ve Franchising Vermenin Faydaları

Bayilik ve Franchising Vermenin Faydaları

İşletmenizi Bayilik / Franchising Vermenin Faydaları

Bir girişimci işlerini büyütmek isterse günlük işinin her yönünü etkin ve hızlı bir şekilde yönetmesi bir zorunluluk haline geliyor. Herhangi bir teşebbüsün birden çok yerinde birçok hareketli parça bulunur; bunların hepsi tipik bir iş gününü yeterince ve başarılı bir şekilde kullanabilmek için izlenmeli ve muhafaza edilmelidir. İstihdam, müşteri hizmetleri, satış ve marka sürekliliği gibi unsurlar, büyümenin düzgün davranılmaması halinde sürdürülebilirliğe yol açabileceğinden daha da zorlaşmaktadır. İşletme sahipleri sık sık genişleme isteğinde olmakla birlikte, operasyonel süreci kontrol etme becerilerinin karmakarışık ya da tamamen kaybolmasından korkuyorlar. Ve çoğu durumda, muhtemelen haklıdırlar.

Bu kavşakta franchising vermenin uygulanabilir bir genişleme seçeneği haline geldiği bir iş büyümesi fırsatı bulunuyor. İşletmenizi bayilik / franchise vermek büyümeyi ölçeklendirmek için ek iş gücü ve sermayeye sahip olmanızı sağlar. Para yatırımı bulunan bağımsız işletme sahiplerine ulaşmak, yerinde odaklanmaya olan yatırımın değerini arttırır. Franchise sahibi ve işletilen işletmelerin performansı, aynı işletme modelinin şirket tarafından işletilen yerlerinden neredeyse her zaman daha iyi performans gösterir. Halkın bu yeni işletmeyi yerel olarak sahip olduğu ve işlettiği ve franchise sahibi doğru kişiyse topluluğa bağlı oldukları ve bölgedeki tüketicilere nasıl bağlanacağını bildikleri için işinizi franchising ile işletme imajına olumlu yansıtabilir .

Franchising, markanın büyümesine ve çoğaltılmasına olanak sağlar. Ulusal veya global düzeyde, tüm franchise ve kurumsal birimler, markayı tanıtmak ve şirket için farkındalık oluşturmak için kullanılan bir pazarlama fonuna katkıda bulunur. Bölgesel düzeyde, franchise alanlar bölgesel kooperatifler vasıtasıyla birlikte çalışırlar; burada yerel halkın bilinirliğini artırmak, reklamcılık ve tanıtım harcamalarında ölçek ekonomilerinden faydalanmak için bir bölgede reklamcılık giderleri harcanmaktadır. Yerel seviyede, franchise alanlarının acele piyasasında işi tanıtmak ve reklam vermek için bütçe harcaması gerekiyor.

İşletmenizi franchising olarak yapılandırmak, girişimcilerin aynı düşünen kişileri kendi işlerine sahip olmak için izin vermek demektir. Bayilik alanların bir çoğu, bir işe başlamak için doğan zamana, gayrete ve riske karşı baştan dayanmak istemiyor. Bir franchise satın alarak ve katılarak, bayilik sahipleri stresini azaltabilir ve başarı şansını artırabilir. İşletmenizi franchise olarak vermek doğal olarak kaynakları bir araya toplar. Franchise’ler arasındaki işbirliği, fikir paylaşımı ve her bir sistemin ve sürecin uygun kalite kontrolüne neden olur. Bir işletme sahibi, eleştirilere uygun  bir şekilde kolay erişime sahip olmaktan yararlanmaktadır.

İşletmenizi bayilik olarak vermenin faydaları kapsamlı olabilir, ancak bununla sonuçlanırsa temel fayda operasyonel odaktan stratejik bir geçiş olacaktır. Bu geçişi gerçekleştirebilen girişimci, bir işletmeyi yönetmenin doğasında olan küçük öğelere odaklanmayı bırakıyor ve stratejik yönlerin markanın büyümesine katkıda bulunmaya ve işi ölçeklendirmeye yardımcı olacağına odaklanmaya başlıyor. Bu geçişle ilgili komik olan şey, operasyonel bir zihniyette sıkışan insanların daha yoğun olması ve stratejik düşünen kişilerden daha fazla çalışmasıdır. Franchising, ürünün kendisinin iş modeli haline geldiği ve her işlemle markanın katlanarak büyüdüğü büyük bir resim girişimidir.

İşletmeniz için bayilik vermek istiyor ve bunun faydaları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız bize ulaşın: Franchise Danışmanı : Ahmet Murat Koraltay ACER 
Telefon Numarası: 0553 333 33 83

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.