Bayilik Arıyorum Diyenlere Öneriler
Bayilik Arıyorum

Bayilik arıyorum diyenler kendini kanıtlamış bir ürün veya hizmet riskini azaltmak isteyen yeni girişimcilerden oluşur. Bayilik arayanlar başarı sağlamak için ana şirketten veya diğer franchise’lardan destek alabilirler. Ancak en zor karar, hangi bayilik veya franchise katılacağıdır.

Bayilik aramadan önce;

Çalışmak istediğiniz sektörle ilgili genel bir fikriniz olsa bile, her bir endüstride çeşitli fiyat aralıkları için çok sayıda seçenek vardır, size doğru olanı bulmak için düzinelerce web sitesi ve bilgi paketi aracılığıyla eleme görevini üstlenmeniz gerekir.

Kendinize sormanız gereken sorular
Nereden başlayacağınız konusunda bir fikriniz yoksa, franchise aramanıza bazı parametreler koyarak birkaç genel soru sormakla başlamak isteyebilirsiniz.

Kişisel hedeflerim neler?

Herkesin girişimci olmayı istemek için farklı motivasyonları vardır. Öncelikle, hedeflerinize neler olduğunu sorarak başlayın, bayilik ve franchise danışmanlık şirketlerinden bu konuda destek alabilirsiniz.

Asıl hedeflerinizi belirleyerek, bu hedeflere ulaşmanıza yardımcı olmak için hangi franchiseın iyi bir uyum sağladığını belirlemek için bizimle iletişim bölümünden form doldurabilirsiniz.

Bir franchise açmayı düşünüyorsanız ve doğru olanı seçmenize yardımcı olacak bilgileri arıyorsanız ilk önce kategoriyi belirlemeniz gerekir.

Ne tür bir franchise ile ilgileniyorsunuz?
Gıda
Giyim
Reklam ve promosyon
Otomotiv
İş hizmetleri
Çocuk Hizmetleri
Temizlik
Bilgisayar ve internet
Yemekler ve Restaurant
Sağlık / Güzellik / Fitness
Ev Hizmetleri
Perakende
Spor ve yenilenme
Seyahat ve Konaklama
Toptan dağıtım
Diğer

Bu bayilik kategorilerinden birinden emin olduğunuzda bayilik aramanız için diğer adımlara geçebilirsiniz.

İşletmede hangi rolü oynamak isterim?

İki tür franchise vardır: İşi yönetmek için personeli günlük olarak yöneten ve işlerini doğrudan yürüten işletme sahibi / işletmeci olan müstakil mal sahipleri.

Yatırım bütçeniz nedir?

Franchise maliyetleri, sektöre ve belirli iş modeline bağlı olarak büyük ölçüde farklılık gösterir. Bazı peşinat ücretleri 10.000 $ ‘dan az olsa da, diğerleri 1 milyon $’ dan fazla olabilir. Bayilik arayanlar potansiyel franchise’ların gelirleri, yaşam tarzı, refah ve eşitlik hedefleri ile birlikte beklenen getirilere karşı ilk yatırımı tartması gerekir.

Temel iş becerilerim var mı?

Bazı bayilik veren firmalar endüstri tecrübesine sahip olunmasını isteseler de, kendileri için daha önemli olan şey, bir franchise çalışanının temel iş bilgisi ve girişimci güdüsüne sahip olmasıdır. Bu yüzden bayilik ararken önceki iş tecrübelerinizi göz önünde bulundurun.

Bakılacak şey

İlgilendiğiniz alanı ve iş modelini daraltdıktan sonra, belirli bir franchise seçmenin zamanı geldi. Listenizi daraltmanıza yardımcı olmak için şirketlerde aşağıdaki özellikleri aramayı öneriyoruz.

Franchise için güçlü bir destek sistemi.
Model takip edildiğinde en iyi şekilde çalışan bir markayı satın aldığınız için, sizi nasıl yönlendireceğinizi bilmeleri gerektiğinden, franchise’ınızın her aşamasında yeterli destek sağlanmalıdır.

Büyük bir şirket personeli. “Kendinize sorun, ‘Franchise sahipleri için nasıl çalışır? Ne tür insanlardır?’ Franchise’ların kurumsal kadroyla tanışması çok önemli. Yüz yüze etkileşim çok büyük etki bırakır. Bir bağlantınız olmalı. ”

Potansiyelinize yatırım yapın.
İlgilendiğiniz sektöre yatırım yapın. Potansiyeliniz olan alanlarda daha başarılı olursunuz. Sırf herkes cafe açıyor diye cafe bayiliği almak sizin için uygun olmayabilir. Bu yüzden yatırımınız çöpe gitmeden önce araştırmanızı iyi yapın.

Bayilik ve Franchise veren şirketlere sorular sorun.

Aşağıdaki sorular hakkında net bilgi sahibi olmak bayilik arayışınızda size büyük artılar kazandıracaktır. Bu soruların net cevaplarını almaya çalışın. Bazı bayilik tanıtımları örneğin dekorasyon maliyetlerini içermez. Bazıları da banka teminatı istemektedir. Bu yüzden bayilik arıyorum diyorsanız bayilik alacağınız firmayı elinizden geldiğince çok tanımaya çalışın.

 • Bayilik Şartları
 • Kuruluş Yılı
 • Toplam Şube ve Bayi Sayısı
 • Merkeze Ait Şube Sayısı
 • Franchise / Bayi Şube Sayısı
 • Son 1 yılda Açılan Şube Sayısı
 • Gerekli İş Yeri Özellikleri
 • Girişimcide Aranan Özellikler
 • Hedef Bölgeler
 • İsim Hakkı Bedeli
 • Ortalama M2 Başına Kurulum Maliyeti veya Toplam Kurulum Maliyeti
 • Ortalama Şube Kurulum Süresi
 • Reklam Katılım Ücreti
 • Menü veya satılacak ürünler ile ilgili kar oranları
Paylaş
Franchise Borsası - Franchise Danışmanlığı Franchise veren firmaların tanıtımları, franchise alacak olan girişimcilere yardımcı veriler ve danışmanlık hizmetleri sağlıyoruz

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.