battalbey çiğköfte

battalbey çiğköfte

battalbey çiğköfte

Battalbey Çiğköfte, Sait Aybak tarafından kuruldu. 2011’in ortalarında ilk şubesini İstanbul’da açan firma, o zamandan bu yana hızla büyüyor. Şirketin şimdi Türkiye geneline yayılmış bayileri var. Yurtdışında ise Almanya’da ilk şubesini açtı. Battalbey, hem yurtiçinde hem de yurtdışında yeni bayilikler oluşturacak.

Bayilik için herhangi ücret talep edilmiyor. Şirketin belirlediği kriterlere uygun lokasyon tespit edip şirketin franchise ekibine ulaşmanız yeterli. Bulduğunuz yeri belirlenen konseptte uygun hale getirmek için yapacağınız dekorasyon masraflarını sizin ödemeniz gerekiyor. Özetle sadece markanın konseptine uygun tabela ve dekorasyon maliyetlerinin karşılanması isteniyor. Battalbey’in günlük çiğköfte satış miktarı ortalama 15 TON.

Çiğköfte dükkanı açmak için firma arayışında iseniz sitemizin çiğköfte bayilik kategorisinide mutlaka incelemelisiniz.

Çiğ köftenin 4000 yıllık tarihi

Çiğ Köfte’nin Tarihi Kral Nemrut’a Dayanıyor
Çiğ köftenin vatanı olan ADIYAMAN’DA bu muhteşem lezzetin efsanevi hikayesi şu şekilde anlatılıyor;’’Adıyaman yöresinde eski bir medeniyetin kralı olan Kral Nemrut,HZ İBRAHİM‘İ tek tanrıya inandığı için yakmaya karar verir. Halkına verdiği emir ile krallıktaki bütün ağaç ve odun parçalarını büyük bir meydanda toplatır. Evlerde yemek pişirmek için odun parçası kalmamıştır ve ateş yakılmasını yasaklamıştır. Hz. İbrahimi yakmak için meydana toplanan ağaç ve odun parçaları yakılacak tek ateştir.

Halk kralın emriyle günlerce tahta parçalarını meydanda toplamıştır. Dağda avlandığı için bu emirden habersiz olan bir avcı, avladığı geyiği evine getirerek eşinden pişirmesini ister. Eş kralın ateş yakma yasağını anlatır. Avcı da çaresiz emre itaat eder. Avcı geyiğin sağ arka butunu ayırır, ince ince taşla döverek ezer. Bulgur, biber ve tuz katarak, ezdiği et ile bunları iyice yoğurur. Çiğ köftenin ilk kez bu avcı ve ailesi tarafından yapıldığı rivayet edilir.

Çiğ köfte son derece sağlıklı bir yiyecektir. Ham maddesi bulgur olan bir yiyeceğin sağlıksız olma gibi bir ihtimali yoktur.

BEDELSİZ FRANCHİSE,BEDELSİZ BAYİLİK,UCUZ ÇİĞKÖFTE BAYİLİĞİ,

çiğköfteci açmak.

Franchise Başvuru Formu
[contact-form-7 id=”2013″ title=”Firma Franchise Başvuru Formu”]

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.