Az Sermayeli Para Harcamadan Yapılacak İşler

Az Sermayeli Para Harcamadan Yapılacak İşler

Az sermaye ile veya paranızı harcamadan da bir iş yapmak mümkündür. Ancak bunun için bir fikri benimseyip onu hevesle yapabilme gücünün kendinizde olması gerekir. Bunu gerçekleştirmek bir mucize değildir sadece bazı adımları izlemeniz yeterli olacaktır. Sermaye eksikliğinin sizi engellemesine müsaade etmeyin.

Anladığınız bir işte uzmanlaşın ve geliştirin, becerilerinizi geliştirin yeni beceriler öğrenebildiğiniz doğrudur ama zaman alacaktır ve yeni beceriler geliştirmek para harcamanıza sebep olacaktır ders almak, danışmanlık almak gibi bu yüzden beceriniz olan anladığınız işlerle uğraşmak zorundasınız.

Bütün işi kendiniz yapmak zorundasınız. Parasız iş yapmak demek dışarda bu işi yapan şirketlerin ekip olarak başardıkları yöntemleri tek başınıza yapmayı öğrenmeniz demektir bunu yapmak çok kolay olmayacak ama başkasından destek almak için sermayeniz yok, yaptığınız işten elde ettiğiniz geliri işinizi büyütebilmek için işinize aktarmanız gerekmektedir sermaye oluşturabilmenin tek yolu bu.

Sermayesiz yapılabilecek en iyi iş hizmet sunmaktır, hemen hemen hiç paraya ihtiyacınız yoktur para yerine sahip olacağınız tek şey kapıları çalabilme özgüvenidir. Hayallerinizi gerçekleştirmek için hizmet işini kullanın.

GÜNÜMÜZDE PARA HARCAMADAN YAPABİLECEĞİNİZ İŞLERDEN BAZILARI

1- YEMEK: Çevrenizde eş olarak çalışan aileleri belirleyin, onların en çok ihtiyaç duydukları ev yemeklerine sizin sayesinde kavuşacaklarını bu hizmeti onlara en temiz şekilde isterlerse verebileceğinizi söyleyerek ikna etmeye çalışın. Böylelikle onlarca aileye hizmet vermeye başlayacaksınız.

2- ÖN MUHASEBE: Küçük işletmelerin hesaplarını evden tutarak kendinize ciddi gelirler sağlayabilirsiniz. Bunun için muhasebe eğitimi almanıza gerek yok.

3- HALI TEMİZLEME İŞİ: Çevrenizdeki işyerleri ofis ve evlerin halılarını temizleyerek para kazana bilirsiniz.

4- ÇOCUK BAKIMI: Çocukları seviyorsanız bu iş sizin için biçilmiş kaftan.

5- BİLGİSAYAR DERSLERİ: Zamanımızda herkesin ihtiyacı olan bu eğitimi bilgisayar konusunda uzmansanız her yerde verebilirsiniz.

6- İNTERNETTE SİTELER İÇİN İÇERİK YAZMA: İnternet sitelerinin sahipleri ile anlaşarak uzman olduğunuz konular hakkında özgün yazılar yaza bilirsiniz.

7- DANS EĞİTMENLİĞİ: Dans hakkında yeteneğiniz varsa bunu meraklılara satabilirsiniz.

8- YAŞLI BAKIMI: Yaşlı insanların bacımları ile ilgilenmek için de herhangi bir sermayeye gerek yoktur.

9- EL YAPIMI TAKILAR: Evden bayanların ilgisini çekebilecek takılar yaparak sosyal medyadan satabilir hatta takı aksesuar dükkânlarında da satışı gerçekleştirebilirsiniz.

10- PEYZAJ VE BAHÇE BAKIM HİZMETİ: Bahçıvanlığa merakınız varsa bunu çok hızlı paraya çevirebilirsiniz zira zamanımızın en revaçta olan işlerinden birisi.

11- KİŞİSEL FITNESS HİZMETİ: Tabi bu işi yapabilmeniz için vücut yapınızın fit olması gerekiyor.

12- ÜRÜN FOTOĞRAFCILIĞI: Birçok firma çıkaracakları yeni sezon ürünlerin kataloğu için ürünlerinin fotoğraflarının çekilmesini ve müşterilerine değişik sunumlar hazırlanmasını isterler onlar ile irtibata geçerek bu işi yapabilirsiniz

İNSANLARA AÇILIN: Parasız bir iş yapmak demek çok yorulmak demektir, işinizi herkese duyurun ailenize, arkadaşlarınıza, hatta sosyal medyada tanımadığınız kişilere. Bunların dışında işlerinizi ücretsiz tanıtabileceğiniz alanlar vardır.
İnternet sitelerine tanıtım yazılarınızı gönderin
Hedef müşterileriniz iş yapan farklı firmalarla iletişime geçin
WordPress sitesi kurun ( ücretsizdir )
Facebook hayran sayfası kurarak ağınızı genişletin
Forumlarda tanıtımınızı yapın
Mail adres listeleri oluşturun ve ara ara mail atın

HİBE KREDİLERİNDEN FAYDALANMAK
Yapacağınız işle ilgili devletin vermiş olduğu bazı desteklemelerden de yararlanma şansınız var bunların başında KOSGEB gelmekte 50 bin TL hibe kredisini başvuru koşullarına uyan herkes alabiliyor, Ancak KOSGEB eğitimi alanların yüzde 90’ı prosedürleri yerine getirmekte başarısız olduğu ve sabredemedikleri için krediyi kullanamamaktadır. Bu krediyi kullanabilmek için bir danışmandan destek almanızda fayda var.

1 cevap
  1. Ahmet doğan
    Ahmet doğan says:

    Merhaba 1966 doğumluyum açık kalp ameliyatım nedeniyle %66 raporlu engelliyim ayrıca 3  sene ceza evinde kaldım kosgep in engellilere sağlamış olduğu girişimcilik kursuna katıldım sertifikamı aldım iş kurmak kazanan kazandıran biri olmak istiyorum  hibem onaylandı belgem elimde %80 oranında yardım edilecektir. Resmi kurumdan onaylı hibem belgelerimi istendiğinde size gönderebilirim iş yeri açmak için yardım istiyorum üretmek kazanmak kazandırmak  paylaşmak istiyorum   adana. Seyhan

    Cevapla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.