Aklınızı Kullanarak Çok Para Kazanmak

Aklınızı Kullanarak Çok Para Kazanmak

Kendi paranızı harcamadan bir fikrin nasıl markalaşacağını ve bundan nasıl para kazanabileceğinizi öğrenmek ister misiniz?

O ZAMAN BAŞLAYALIM

Zengin olmak istiyorsanız önce kendinizi inandırın. ‘dünyanın en zengin adamı olacağım’. Her zaman bunu hayal etmeniz ve sonunda başardığınız görmeniz gerekli hayal bile olsa aklınızdan zengin olmayı çıkarmayacaksınız. Atmanız gereken o ilk adım var ya işte bu o.

Warren Buffett’ ın dediği gibi ‘her zaman zengin olacağımı biliyordum ve bundan bir an bile şüphe duymadım ‘

Risk alacaksınız hem kendi paranızla hem de borç alarak riske girmelisiniz borçsuz hiçbir zengin yoktur.

Hata yapmaktan korkmamalısınız hatanızdan ders alamamaktan korkmalısınız.

Tutkunuzu keşfedin neden hoşlanırsınız, hangi konuda yeteneklisiniz. Yapacağınız iş ile tutkunuz birbiri ile eşleşirse o zaman bir adım öndesiniz. Tutku olmadan enerjin yok enerjin yoksa hiçbir şeyin yok

Tutkunuzun diğer insanlara neler katabildiğini araştırın eğer bir pazarı varsa şanlısınız ve bunun üstüne gidin.

Plan yapın ve yaptığınız planı gerçeğe dönüştürün sonra hayallerinizin gerçekleştiğini göreceksiniz sadece hayal ederek beklerseniz hayalleriniz suya düşer harekete geçip bir şeyler yapmalısınız cesaretli olun ‘zengin planlar üzerinde çalışır fakir bekler’

Tutkunuzu işe çevirin, servet sahibi olmak için kendi işinizi yapmanız gerekli. Maaş alarak zengin olamazsınız.

Sebat etmeniz gerekecek pes etmemek hedefe ulaştırır zaten ne zaman istersen pes edebilirsin neden şimdi pes edesin ki.

Para kazanmak için olağanüstü bir şeye gerek yok size lazım olan tek şey iyi bir iş fikri sağlam düşünme yeteneği ve girişimcilik ruhu. Bu 3 bileşen yerine oturduğunda hedefinizi gerçekleştirmenize kimse engel olamayacaktır.

Fikrinizin pazarda değeri fikrinizin insanların ihtiyacını karşılamaya yönelik olması sizi hedefinize hızla yaklaştıracaktır. Şimdi pazarda payınız ne kadar onu değerlendirelim

  • Düşük maliyetli iş fikriniz Pazarda daha önce sunulmuş mu bunu iyi araştırın çünkü daha önce yapılmış bir fikirle pazara girerken çok düşünün çünkü siz projenizi bitirmeden pazarda tükenmiş olacaktır. İLK DÜŞÜNEN VE HAREKETE GEÇEN KAZANIR.
  • Öncülük yapıyor mu, öncü fikirler pazarda her zaman bir adım ilerde olur.
  • Fikriniz piyasadaki bir sorunu çözüyor mu ya da bir ihtiyacı karşılıyor mu -: küçük iş fikirlerini paraya dönüştürmenin en önemli aşamasıdır bu eğer bir ihtiyacı karşılamıyor ve sorun çözmüyorsa hiç boşuna uğraşmayın hedefinizi çöpe atın.

Fikrinizin ederi ne kadar, piyasa değerini öğrendikten sonra şimdi maddi değerini öğrenmeye geldi,

  • Fikrinizi koruyun –  Henüz pazara sunmadan fikrinizi yasal olarak koruma altına alın TÜRK PATENT VE MARKA KURUMU size bu konuda gerekli desteği ve aklı verecektir yasal olarak korumak, değerini artırır. Ticari markalar, patentler, lisanslar ve telif hakları, fikri mülkiyeti korumak için kullanılan yasal araç türleridir.
  • Satış becerinizi geliştirin Satış becerisi, bir girişimci için en önemli iş becerisidir. Aslında satış, bir girişimcinin öncelikli görevidir. Satış olmadan, iş olmayacak. Fikrinizin pazara girmesi için, nasıl satılacağını bilmek zorundasınız.

Fikrinizi satın, dünyada he insanın iş kurması mümkün değildir maddi sebepler, ailevi sebepler, coğrafi konum ve siyasi nedenler iş kurulmasına engel olabilir bu durumda yapılması gereken en doğru hareket danışmanlardan destek alarak fikrinizi şirketlere ve yatırımcılara satmaktır. Bu gibi bir durum oluştuğunda Türkiye’de Franchise Borsası size en doğru yolu gösterecek danışmanlık hizmetini verebilir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.