2018 Yılı En İyi Küçük İşletmeler İçin Fırsatlar 14

2018 Yılı En İyi Küçük İşletmeler İçin Fırsatlar

2018 Yılı En İyi Küçük İşletmeler İçin Fırsatlar
Çeşitli sektörlerden seçilen 2018 için en iyi küçük işletmeler fırsatları listemize hoş geldiniz. Listemi yapmak için bu işletmeler şunları yapmalıdır: Bu işletmeler
1. Şimdi ve gelecekte karlı ve sürekliliği olma potansiyeline sahiptir;
2. Ekonominin bozuk olduğu zamanlarda dahi iyi sonuç alabilmek;
3. Bazıları ticari okul eğitimi, üniversite mezunu veya daha önce çıraklık kursuna ihtiyaç duyarken, bazıları ise sektör için tecrübe ve takım çalışması gerektirir.
4. Büyük miktarda başlangıç sermayesi gerektirmez, ancak özveri, sıkı çalışma, azim ve başarılı olmak arzusu gerektirir.
Bu fırsatların çoğunu ev işletmeleri olarak işletmek mümkündür.
İşletme hedefiniz çok para kazanmaksa, küçük işletmelerde bunu yapamazsınız. Ancak, normal gelir elde eder ve kendi işinizin patronu olursunuz. Daha esnek bir yaşam tarzına sahip olabilirsiniz. Bir şeyi baştan inşa etmek, bir işletmeyi kendi başına çok tatmin edici hale getirebilir.
İşte dünyadaki ve ülkemizdeki araştırmalardan derlediğim iş fikirleri
1.Sanal gerçeklik


Sanal gerçeklik (VR), kullanıcıyı gerçekçi bir hayatın içinde yaşatmak heyecanlandırıyor ve büyük bir zevk veriyor. Donanım ve yazılım satıcıları yeni VR ürünlerini pazara sunmak için çalışıyor ve endüstri hızlı bir şekilde büyüyor – 2020’de istatistiklere göre dünya çapında VR pazarının büyüklüğü 40 milyar doları aşacak.
Sanal gerçekliğin iş veya eğlence için kullanımları pratik ve sınırsızdır, örneğin:
• 3D filmler – 360 derecelik VR’de film izleme
• Gayrimenkul pazarlaması –Yeni bir gayrimenkul aramayı ev ev gezerek değilde bilgisayar başında evin içindeymiş gibi gezinerek bakabileceksiniz.
• Oyun – VR, neredeyse haftalık olarak yeni VR başlıkları yayınlanarak oyun endüstrisinde devrim yaratıyor
• Takım oluşturma çalışmaları – takım çalışması olaylarını bir grup VR deneyimi ile oluşturmak
• Sosyal medya VR etkileşimi – arkadaşlar sanal bir çevrimiçi alanda etkileşime geçebilecek
• Eğitim – VR, eğitim senaryolarına daha fazla gerçekçilik katabilir. Birçok işletme (UPS gibi) VR’yi kullanarak yeni teslimat sürücüsü eğitim programları başlatıyor.
• Meditasyon – VR, kişiye özel meditasyon için ideal
VR “görsel odaları” ve salonlar (halk grupları VR oyunları oynamak veya VR maceralarına devam etmek ve / veya grup bulmacalarını çözmek için bir araya gelirler) olağanüstü bir büyüme yaşıyor. Teknolojiyle ve teknolojik gelişmelerle ilgileniyorsanız, sanal gerçek sizin için bir iş fırsatı olabilir.
2.Nitelikli İşlemler

Günümüzde bazı yetişkinler, esnafın düşük ücretler ödeyerek çıraklık yaptırdıkları kanısıyla çocuklarını bu tarz işletmelere göndermeme yönünde bir tavır sergilerler. Bu yanlış kanıdan dolayı bu tür mesleklere eğilimi olan çocuklarında bu yöndeki eğilimlerini köreltiyorlar. Bu tarz işlere yeteneği olan gençler ustalaştıklarında kendi işletmelerini açarak ciddi gelirler elde edebiliyorlar.
Mevcut ticaret insanlarının% 40’ının önümüzdeki on yılda emekli olacağı ve bu şekilde ticarette yetenekli işçiler için büyük talep yaratacağı tahmin edilmektedir:
• Kaynak
• Marangozluk ve genel inşaat
• Sıhhi tesisat, boru döşeme ve buhangı montaj
• Elektrik ve elektronik kontrol sistemleri
• Isıtma, havalandırma, klima ve soğutma (HVAC)
• İşçiler ve Metal İşçileri
• Duvarcılık
• Çelik işciliği
Vasıflı esnafın doğası kendilerini istihdam için ideal bir konuma getirir:
• Çoğu yerde yetenekli ve tecrübeli eleman bulmakta zorlanılmakta ve ücret olarakta iyi gelir sağlamaktadır.
• Çoğu iş dış mekanlarda veya işi verenin mekanında yapıldığından extra bir elektrik, su vb. kullanılmadığından fazla bir gider olmayacaktır.
• Birçok işletme ile karşılaştırıldığında, başlangıç sermayesi maliyetlerinin düşük olduğu iş becerisinin ön planda olduğu iş kollarıdır. Beden gücü ve pratik zeka gerektirdiğinden tecrübe önemlidir.
• Talebin daha çok olduğu bölgelere gidebilme oralarda iş yapabilme olanağı olduğundan iş bulma sıkıntısı olmayan bir sektördür. Bir çok tecrübeli vasıflı kişiler denizaşırı ülkelerde yüksek kazançlarla iş bulabilmektedir.
Neden böyle birçok avantajın bulunduğu bu sektörü düşünmeyesiniz. Bu iş talebinin avantajlarından yararlanıp bir sonraki iş fırsatı olarak kalifiye esnaflardan birini düşünmüyorsunuz?
3.Yazılım Mühendisliği ve Geliştirme

Yazılım mühendisleri ve geliştiricileri, anabilgisayarlardan mobil cihazlara kadar çeşitli platformlarda yazılımlar hazırlar, test eder ve çalıştırırlar. İstatisliklere göre2016 yılında bu sektöre ödenen para 1.000.000 $ olmuştur. Bu sektöre talep her yıl yüzde 17, artması bekleniyor.
Birçok yazılım mühendisi maaşlı çalışanlar olarak başlar ve eninde sonunda serbest meslek müteahhitliği yapar. Bulut bilgiişlem ve uzaktan erişim kolaylığı, yazılım geliştirme işlemini ideal bir ev tabanlı iş haline getirir.
4.Çocuk Hizmetleri

Aşağıdakiler de dahil olmak üzere çocuk hizmetleri pazarında çeşitli alanlarda iş olanakları bulunmaktadır:
• Açık hava anaokulları gibi çevreye odaklı teklifler de dahil olmak üzere kaliteli okul öncesi eğitim
• Sanat dersleri ve etkinlikleri
• Okuma, matematik ve İngilizce gibi eleştirel becerileri öğretme
• Tenis, yüzme, futbol veya golf dersleri gibi spor eğitimi
Çocuklarla çalışmanın ve öğretim eğitimine ve / veya tecrübeye sahip olmanın keyfini çıkarırsanız, neden böyle bir işletmeci olmayasınız.
5.Ev Tadilatları

İnşaat işleriniseviyorsanız ve müşterilerin ev tadilat işlerini gerçekletirmekten keyif alacağınızı düşünüyorsanız, neden onu bir işe dönüştürmüyorsunuz?
Evlerde veya işyerlerinde onarım veya tadilat gerektiren işleri bireyler yapamazlar .Tadilat yapan müteahhitler ise bu tarz küçük işlere bakmak istemezler. İşte bu aşamada bu tarz işler yapan girişimci ve yetenekli dallarında ustalaşmış kişilere gerek duyulmaktadır. Ev tadilatı, durgun ekonomik süreçlerinde bile, her zaman iyi görünen bir iştir.
İstatistikler , Ev sahiplerinin evde yapılan arıza, tadilat güzelleştirmeler için yılda ortalama 3000 dolar harcadığını gösteriyor – marangozlar, ressamlar, sıhhi tesisat, çatı onarım ve diğer esnaflar için çok talep oluyor.
Ev yenileme işi, en idealdir :
• Çoğu yenileme sözleşmeye dayalı olarak yapılır
• Aletler ve makineler için başlangıç sermaye yatırımı , genellikle yeni inşaat için gerekli olandan çok daha azdır.
• İşler müşterinin bulunduğu yerde yapıldığı için işletme giderleri çok düşüktür. Bu da ev tadilatını dahada revaçta olma haline getirir.
Tadilat müteahhitleri çeşitli şekillerde hizmet sunmaktadır:
• Müteahhidin, işin çoğunu veya tamamını kendisinin yaptığı bireyler olarak.
• Genel müteahhit olarak, işi yapan personeli veya taşeronu kiralayan ve denetleyen.
• Banyo veya mutfak yenilemesi veya tarihi yapıların restore edilmesi, enerji verimliliğinin artırılması veya güneş enerjisi tesisatları gibi nişler gibi belirli bir alanda uzman olarak
Başarılı bir yenileme müteahhiti olmak için:
• Bina inşaatında kapsamlı tecrübe, ustaların bilgisi ve uzmanlık.
• Endüstride iyi temaslar, dolayısıyla gerektiğinde özel işlerinizi zamanında gerçekleştirmek için (mimarlar, yapısal mühendisler, lisanslı elektrikçiler, tesisatçılar, kanallar, vb.) Alt yüklenicilerini arayabilirsiniz.
• Yerel bina kodları ve güvenlik yönetmelikleri hakkında güncel bilgi
• Yetki alanınızda gerekiyorsa lisanslama ve sertifikasyon.
• İyi örgütsel beceriler

6.Bisiklet Satışları, Servis ve Kiralama

Sağlık ve çevresel faydalar göz önüne alındığında, bisiklet sporunun katılım frekansı ile dünyada ikinci en popüler açık hava etkinliği olması şaşılacak bir şey değil. Yapılan bir istatisliğe bakalım;
• ABD’li bisiklet kullanmak, 10 yıllık bir süre zarfında ülke çapında yüzde 47, en büyük şehirlerde yüzde 73 arttı. Kuzey Amerika şehirleri, işe gidip gelmek için arabalar yerine bisiklet kullanan insan sayısını artırmaya çalışıyorlar.
• Amerikalılar yılda bisiklet sürmek için 81 milyar dolar harcıyor ve 770.000 iş üretiyor.
Ülkemizde de hükümetler tarafından da desteklenen sağlıklı yaşam ,ve geziler içinde desteklenen insanlarında yoğun bir şekilde talep gören bir sektör olma yönünde ilerlemektedir. Pedalla çalışan elektrikli bisikletlere ek olarak, E-motosikletler çok popüler hale geldi. E-motosikletler elektriksiz güç pedalına takılabilir veya yardımcı olmak için elektrik enerjisi kullanabilir ve satışların 2018 yılına kadar 50 milyon adede gelmesi beklenir. Normal pedal motosikletleri cephe değiştirme imkanı sağlayan bir kit ile E-motosikletlere dönüştürülebilir. arka tekerlek göbeği, küçük bir elektrik motoru içeren ve bir batarya ve kablolama eklenmiştir.
Bisiklet tutkunuz varsa ve girişimci olmak istiyorsanız, bu sizin için mükemmel bir iş fırsatı olabilir.
7.Yaşlı Bakımı Hizmetleri

Yaşlı bakım hizmetleri, en iyi iş fırsatlarından biri olarak yerini almaya başlamıştır. Ülkemizde de bu tar bakım evleri veya evlerde bakım hizmetleri bir sektör halinde başlamıştır. Eşlerin her ikisininde çalıştığı günümüzde aile büyüklerine veya hasta yakınlarına bakım hizmeti alma yönünde talepler yoğunlaşmıştır.
Birçok varlıklı yaşlılar, çeşitli sağlık ve / veya hareketlilik sorunları yaşarlar ve giderek rahatsız oluyor ya da kendi araçlarını kullanamıyorlar. Evde yapılan peyzaj, temizlik, yemek pişirme veya evcil hayvan bakımı gibi ev işleri ile ilgilenmeleri zor veya imkansız olabilir. Yoğun seyahat eden veya yoğun bir şekilde çalışanların evlerinde bakıma muhtaç kişi ve hayvanları kalmaktadır. Oturulan evin bakımı ve ev içinde kalan bakıma muhtaç yaşlı, hasta, çocuk ve evcil hayvanların bakımı ve koruması için hizmete ihtiyaç vardır. Genel olarak bakıldığında, bu tarz bir girişim maddi kazanç açısından da hiç de azımsanacak bir sektör değildir.
8.Vücut Dekorasyon Hizmetleri (Piercingler ve Dövmeler)

İstatistiklere göre dövme endüstrisi 2016 yılında 3 milyar dolar gelir sağladı ve hızla büyümeye devam ediyor:
• Halkımızın özelliklede gençlerin yüzde 35’ında en azından bir dövme vardır, bu oran geçmiş yıllarda yüzde 18 idi
• Gençlerin yüzde 22’sinde en az bir dövme var
• 25-39 yaş aralığındaki kişilerin yüzde 26’unda dövmeler var ve 30-39 yaş arası yetişkinlerin yüzde 34’ı var.
• Dövmeler, orta yaşlı erişkinlerde de popülerdir; 40-49 yaş grubundakilerin yüzde 30’u en az bir tane
Çoğu dövme sanatçısı ticareti meslekle birlikte (genellikle üç yıl veya daha fazla) bir çıraklık yoluyla öğrenir. Sağlık ve güvenlik nedenleriyle, bazı yargı alanları sınıf deneyimini gerektirir.
Sanatsal ve yaratıcı becerilere sahipseniz, dövme sanatçısı olmanız mükemmel bir iş fırsatı olabilir.
9.Danışmanlık ve Terapi

Zihinsel sağlık alanı, artan hizmet talebi yaşayan başka bir meslektir. TYD evlilik ve aile terapistleri 2020 yılında yüzde 41 büyüme ihtiyacını bekliyor.
Zihinsel sağlık danışmanlığının doğası özel muayenehaneye uygun hale getirir. Sahadaki pek çok profesyonel mesleki tercihi kendi danışmanlık işletmelerini başlatıyor. Bununla birlikte, genellikle geniş kapsamlı eğitim gerektirir ve çoğunlukla yüksek lisans derecesi.
10. Mali Müşavir / Planlayıcı

Araştırmalara göre mali müşavirlerin / planlamacılar , 2026 yılına kadar yüzde 30’luk bir büyüme oranı ile yüksek talep görmesi bekleniyor .
Mali bir danışman / planlayıcı olabilmek normalde bir lisans ve lisansüstü eğitim menkul kıymet yönetimi konusunda ek eğitim gerektirir. Büyük işletmeler ve yatırımcılar bu tür danışmanlara ihtiyaç duyuyorlar ve Yardım istiyorlar. Mali danışmanlık ve planlama, ideal iş fırsatıdır.
11.Gurme kahve

Espresso, latte ve kapuçino servis eden bağımsız bir kahve dükkanının Starbucks’la rekabet edemediğini mi düşünüyorsun? Tekrar düşün. Kahve durağı gibi yeni açılan bu tarz kahve işletmeleri yeni bir stratejiyle, ilk günden itibaren müşterilerle doludur. Başarının sırlarına bir bakalım:
• Araç, bisiklet ve yaya trafiği için elverişli bir konumda olmak
• Açık veranda dahil olmak üzere hoş bir atmosfere sahip olmak
• Küçük toplu özel kahvelerden yapılan kaliteli içecekler servis ederken, ürünün tutarlı olması için düzgün eğitilmiş baristalar servis eder
• Fast-food satış noktaları ile demlenmiş kahve satarak rekabet etmeye çalışmıyorsunuz.
İhtisas kahvesi için bir tutkunuz varsa, neden bir sonraki iş fırsatı bulamıyorsunuz?
12.Tesisler Destek Hizmetleri

Tesis destek hizmetleri, aşağıdakileri de içeren işletmeler için tüm tesis hizmetlerini kapsayan kapsamlı bir terimdir:
• Temizlik
• Güvenlik
• Bina Bakımı
• Boyama
• lojistik
Sektörün 2026 yılına kadar yüzde 30 büyümesi bekleniyor. Bakım, inşaat ve iyi organizasyon becerileri konusunda geçmişiniz varsa, neden bir işletmeyi bir tesis destek hizmetleri koordinatörü olarak görmüyorsunuz?
13.Tekerlekli Gıda Kamyonları

Çoğu insan monoton yaşamdan kaçarak değişiklikler aramaktadır: Bir düşünün Nostaljik bir otobüste veya bir minibüste fast food veya butarz bir yemek yediğinizi .Alışveriş merkezlerindeki lezzeti alamayacağınızımı zannediyorsunuz .Tekerlekli gıda arabalarında , hamburger, patates kızartması ve sosisli gibi fast food yemekleri sunma vizyonuna sahiptir. Sağlıklı ve besleyici yiyeceklerin mobil satıcılar tarafından satılamayacağı hiçbir sebep yoktur.
Örneğin, Amerikada muazzam derecede başarılı olan Clover Truck , mevsimsel olarak değişen bir menü sunan, çoğunlukla yerel kaynaklı, organik malzemelerden yapılan vejetaryen yemekler sunan bir kamyon filosu işletiyor.
GMonkey , yakıt için biyodizel kullanan ve “Durham, CT” sakinlerine lezzetli vejetaryen yemekler servis eden “eko” bir gıda kamyonu işletiyor.
Lezzetli besleyici yiyecekler üretmek için bir girişimciyseniz , neden mobil bir yiyecek kamyonunu bir iş olarak görmüyorsunuz? .

14.Gerekli Eğitim, Beceri ve Eğitim Kazanın

Kendi işinize başlamanın kısa yolları yoktur . Bu fırsatlardan bazılarından yararlanmak için gerekli akademik kimlik bilgilerini ve / veya becerileri ve eğitimi almalısınız. Serbest meslek önce belirli bir süre için seçtiğiniz alanda bir çalışan veya çırak olarak çalışmak size kendi işinizi başlatmak için gerekli eğitim ve iş becerilerini ve tecrübeyi verebilir. Kendiniz için bir isim yapmanıza yaptığınız işteki başarınız önemlidir. Yaptığınız işin beğenisi sizin işlerinizin artmasında yardımcı olacaktır.
15. Katı Bir İş Planı geliştirin

Sağlam bir iş planına sahip olmanın iyi bir fikir olmasının birçok nedeni vardır. Bir iş planının önemli bir bileşeni pazarı araştırmaktır . Bu araştırma iş fikrinizin bölgenizde uygun olup olmadığını size söyleyecektir .
Bir iş planı olması da şarttır başlangıç gibi sermaye olması işe borçsuz girmenizde önemlidir.
Bir iş planınız ve başlangıç sermayeniz varsa, bir şirket kurarak işe başlamalısınız. Sizin için en iyi iş fikri türüne karar verin. Tekmi çalışmak istiyorsunuz veya ortaklıkmı yapmak istiyorsunuz? Eğer mali fatura keseceğiniz bir iş fikrini seçerseniz. Gerektiğinde mali danışmanlardan destek alarak kanuni kurulumları yerine getirmenizde fayda olacaktır. Daha sonrada yaptığınız işin reklamını yapmaya başlayabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.